معرفی واحد

ومن احیاها فکانما احیا الناس جمیعا"

( کسی که جان یک نفررا نجات دهد مثل آن است که جان همه مردم را نجات داده است )

مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی شهرستان صحنه در سال 1381 تاسیس گردیده است و در حال حاضر با دو پایگاه شهری صحنه و جاده ای میانراهان و سه دستگاه آمبولانس بنز اسپرینتر مجهز به تجهیزات ICU دارای 11 نفر کادر تخصصی و مجرب با تحصیلات  دانشگاهی مرتبط بصورت شبانه روزی آماده ارائه خدمات اورژانس به هموطنان گرامی میباشد.

مسئول مرکز آقای حامدخدایی( کارشناس پرستاری) میباشند. در این مرکز علاوه بر انجام وظایف و رسالت خویش همواره در تعامل با سایر یگانهای امدادی شهرستان بوده و در طول سال با اجرای طرح های امداد نوروزی، تابستانی، و زمستانی و ماهیانه به طور میانگین یکصد ماموریت شهری و جاده ای را به انجام میرساند.لازم به ذکر است بعلت موقعیت استراتژیک منطقه و قرار گرفتن در مسیر بزرگراه کربلا یکی از مراکز شلوغ از نظر انجام ماموریت میباشد. 

مرکز فوریتهای شهرستان صحنه در تمامی مناسبت ها و مراسمات مذهبی و راهپیمایی های طول سال آماده همکاری و ارائه خدمات بوده و میباشد.


نکته آموزشی:

در صورت بروز علائم مسمومیت با گاز CO( منواکسید) که شامل خواب آلودگی ،تهوع و استفراغ ، تنگی نفس ، سرگیجه، ... میباشد بلافاصله نسبت به تهویه مناسب هوای محیط اقدام و با 115 تمس بگیرید.


مسمومیت-پمسمومیت-پ