شهرستان صحنه در یک نگاه

صحنهشهرستان صحنه در شرق استان کرمانشاه یکی از مناطق خوش آب و هوای استان است که به سبب وجود سراب پر آب و زیبای صحنه یکی ازپر جاذبه‌ترین مناطق  برای گردشگران بویژه در ایام نوروز است
 این شهرستان سرسبز درمسیر جاده همدان - کرمانشاه واقع شده و دارای دو بخش به نامهای مرکزی و دینور است.جمعیت صحنه  85000 نفر و وسعت آن 1350 کیلومترمربع می باشد. 
 صحنه دارای آب و هوای معتدل کوهستانی و ییلاقی است و از مهمترین کوه‌های آن می‌توان به کوه‌های قله هجر،چرشکان، کلاغان ، امروله ، تکلو ، نخود چال سوویل وچهار چالاب اشاره کرد.
دشتهای سرسبز صحنه ودینور، رودخانه‌های پرآب دینور، گاماسیاب و کنگر شاه وسرابهای روح افزای بید سرخ ،سوری جان و سراب صحنه، این شهرستان را در زمره زیباترین و خوش آب و هواترین نقاط استان قرار داده است.
طبیعت بکر و با صفای سراب صحنه همواره پذیرای گردشگران بیشماری است که خستگی سفر را در جوار خنکی وسرسبزی توصیف ناپذیر آن از تن به در می‌کنند.
این سراب درچهارکیلومتری شمال شهر صحنه قرار دارد و تامین‌کننده آبآشامیدنی صحنه است.
شهرستان صحنه از نظرفرهنگی هم جاذبه‌هایبسیار دارد، مردم این منطقه از اقوام کرد و لک هستند که بهزبان کردی ولکی سخن می‌گویند.
موسیقی همچون چشمه‌های زلال شهر در روح و روانمردم صحنه جاریست و در این میان تنبور ساز قدیمی وباستانی سهم بیشتری دارد.

اطلاعات کلی در خصوص مناطق و مراکز تحت پوشش             تعداد مراکز بهداشتی درمانی تحت پوشش  :  هفت ( 7  ) مرکز شهری روستایی
            تعداد خانه بهداشتهای تحت پوشش  :   50 خانه بهداشت
           تعداد روستاهای تحت پوشش  :   185 روستا
          پر جمعیت ترین روستای تحت پوشش  : { روستای الهیه ( روستای تحت پوشش مرکز بهداشتی درمانی شماره یک) که با جمعیت 1522 نفر پر جمعیت ترین
          روستای تحت پوشش شهرستان صحنه میباشد .
        دور ترین روستای تحت پوشش  :  روستای( کری زاغه ) . این روستا به عنوان روستای اقماری روستای سیاه خانی میباشد. که هر دو روستا نیز از نظر بهداشت و درمان تحت پوشش مرکز بهداشتی و درمانی و روستایی ( کندوله ) میباشند . ضمنا لازم بذکر است که این روستا درمجاورت کوههای پرو و طاق بستان میباشد .